Skal du på forretningsrejse i London, eller et kort smut forbi Stockholm? Takket være DriveNow kan du opleve ubegrænset mobilitet når du skal ud at rejse. Hvad end turen går til Berlin, Brussels, Düsseldorf, Hamborg, Köln, London, Milano, München, Stockholm eller Wien kan du se frem til at opleve den samme fleksible mobilitet i disse DriveNow-byer. Drive'n Fly sikrer dig en afslappet start på din ferie, eftersom vores bybiler gør det nemmere for dig at komme til og fra lufthavnen.
Så snart du er landet, kan du reservere en DriveNow-bybil, og indtaste din ønskede destination i 'Planlæg tur' i app'en. Alle vores bybiler er udstyret med navigationssystemer, som gør turen til hotellet eller sightseeing i byen nemmere end nogensinde. For at kunne bruge DriveNow i udlandet, skal du tilføje et betalingskort til din konto. Dette sikrer os at vi kan sende dig faktura, mens du er i udlandet.  Har du venner i Belgien, Tyskland, Østrig, Sverige eller England, som kunne tænke sig at opleve ubegrænset mobilitet på tværs af landegrænser? Alt de skal gøre, er at besøge DriveNow-hjemmesiden og vælge deres eget land: man kan nemlig kun tilmelde sig, i det land hvor man har bopæl.  Vi ønsker alle en rigtig god rejse - og god kørelyst!